Informator

Glinki - naturalne źródło piękna

10 września 2019
Glinki, dzięki dużemu rozdrobnieniu, mają niesamowitą właściwość wnikania w zróżnicowaną mikrorzeźbę skóry. Potrafią skuteczniej od innych składników kosmetyków usunąć z niej niepożądane zanieczyszczenia. Odparowując wodę absorbują martwe komórki naskórka, nadmiar sebum oraz bakterie.

Lecznicze właściwości glinek odkryto już w starożytności stosując kąpiele błotne, okłady z gliny oraz suplementację. Dzięki pochłanianiu wody, cząsteczek aromatycznych i węglowodorów, glinki zmniejszają obrzęki, torbiele i wspomagają organizm w skutecznej detoksykacji i oczyszczaniu. Dzięki wiązaniu metali ciężkich chronią skórę przed działaniem toksycznych substancji oraz miejskiego smogu.

Glinki są bogatym źródłem wapnia, magnezu, krzemu, cynku, żelaza i wielu innych niezbędnych dla zdrowia minerałów. Skóra po zastosowaniu glinki jest doskonale oczyszczona, rozświetlona i gotowa do kolejnych kroków pielęgnacji.

Rodzaje glinek:

  • Glinka zielona - skutecznie hamuje namnażanie się bakterii. Jej zdolności dezynfekujące znalazły zastosowanie w leczeniu trądziku pospolitego, skóry ze zmianami ropnymi i zaskórnikami. Wskazana w pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej.
  • Glinka czerwona - wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne. Zaleca się ją do pielęgnacji cery naczynkowej. Poprawia koloryt cery i zwęża pory.
  • Glinka biała - jest bardzo łagodna, doskonale nadaje się do cery wrażliwej. Działa na skórę ściągająco i łagodząco, dzięki czemu doskonale sprawdza się w terapii blizn. Uspokaja skórę. Doskonale pielęgnuje skórę suchą i wrażliwą.
  • Glinka ghassoul - ta pochodząca z Maroka glinka doskonale oczyszcza skórę, pobudza krążenie i poprawia elastyczność skóry. Dodawana do szamponu przeciwdziała wypadaniu włosów.
  • Glinka różowa - połączenie glinki białej i czerwonej. Nadaje skórze aksamitne wygładzenie, wycisza podrażnienia i koi stany zapalne. Zalecana dla cery suchej i wrażliwej.

Maseczka do twarzy DIY:
Niewielką ilość glinki (około 1 łyżki stołowej) wymieszaj z letnią wodą (aż do uzyskania konsystencji gładkiej pasty). Nałóż na oczyszczoną skórę twarzy. Pozostaw na 15 minut, następnie zmyj ciepłą wodą. Zamiast wody możesz wykorzystać hydrolat lub napar ziołowy.

Oczyszczanie włosów:
Do niewielkiej ilości szamponu lub ulubionej maski do włosów dodaj łyżkę ulubionej glinki. Nałóż na skórę głowy oraz włosy. Pozostaw na kilka minut, a następnie zmyj dużą ilością ciepłej wody.

Autor wpisu:

Justyna Żukowska-Bodnar - Doradca ds. SPA

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Interesuje mnie
Wymagana zgoda

Sanatoryjna 7
59-850 Świeradów-Zdrój


+48 75 73 49 650
rezerwacje@cottonina.pl


Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Berlin
Praga
Drezno
Szczecin
© 2024
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR