Informator

Jesienne złuszczanie skóry, czyli wszystko co powinniście wiedzieć o peelingach

27 listopada 2019
Za oknami jesień, rozpoczął się okres chłodu i przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach. Do tego smog i zanieczyszczenia atmosferyczne obciążające naszą skórę. Niezwykle ważne w tym okresie jest wykonywanie regularnych peelingów zarówno ciała, jak i twarzy i właśnie na tych drugich chcielibyśmy się dzisiaj skupić.

Peelingi mają za zadanie przyśpieszyć odnowę naskórka poprzez mechaniczne, enzymatyczne lub chemiczne działanie, pobudzić mikrokrążenie, oczyścić i odświeżyć skórę, wyrównać jej koloryt oraz przygotować ją do aplikacji kosmetyków, które wesprą jej naturalną barierę ochronną.

Podział peelingów:

1.   Enzymatyczne - zawierają roślinne enzymy, najczęściej papainę (pochodzącą z papai) i bromelainę (pochodzącą z ananasa). Nakładamy je na twarz jak maseczkę i pozostawiamy na czas określony przez producenta produktu. Następnie zmywamy ze skóry i aplikujemy produkty pielęgnacyjne. Ten rodzaj peelingu jest przeznaczony w szczególności do skóry wrażliwej, suchej i naczynkowej.

2.   Mechaniczne – dzielą się na drobno- lub gruboziarniste. Jako czynnik ścierający mogą być w nich wykorzystywane zmielone pestki orzechów, korund, drobinki bambusa, celulozy, pestki truskawki etc. Aplikuje się je na oczyszczoną skórę twarzy i wykonuje delikatny masaż, który ma za zadanie pobudzić mikrokrążenie i mechanicznie usunąć obumarłe komórki naskórka. Polecane dla osób ze skórą normalną, mieszaną, tłustą, z rozszerzonymi porami i zaskórnikami.

3.   Peelingi z kwasami - dostępne w niskich stężeniach do stosowania w pielęgnacji domowej, a w wysokich stężeniach jako zabieg złuszczający u profesjonalistów. Zazwyczaj zawierają mieszankę kwasów: glikolowego, jabłkowego, mlekowego, cytrynowego i winowego. Należy dokładnie przestrzegać sposobu użycia zalecanego przez producenta, przy aplikacji omijać okolice oczu i ust oraz pamiętać o ochronie skóry produktami z filtrem SPF. Polecane przy skórze normalnej, mieszanej, tłustej, ale także jako intensywniejsze złuszczanie skóry suchej.

Przeciwwskazania do stosowania peelingów:
- uszkodzona skóra,
- zapalne zmiany trądzikowe,
- opryszczka,
- trądzik różowaty,
- obecność licznych znamion na skórze,
- skóra nadreaktywna,
- zakażenia bakteryjne i grzybicze.

Peelingi stosujemy 1-2 razy w tygodniu, w zależności od rodzaju peelingu i potrzeb skóry. Wykorzystując okres jesienno-zimowy warto rozpocząć regularne złuszczanie naskórka od wizyty w Mineral SPA Cottoniny, w którym terapeuci zaproponują Ci najskuteczniejszą formę zabiegu, aby Twoja skóra nabrała zdrowego blasku.

Autor wpisu:
Justyna Żukowska-Bodnar - Doradca ds. SPA

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Interesuje mnie
Wymagana zgoda

Sanatoryjna 7
59-850 Świeradów-Zdrój


+48 75 73 49 650
rezerwacje@cottonina.pl


Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Berlin
Praga
Drezno
Szczecin
© 2024
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR