Sól Epsom – co to takiego?
Inna nazwa soli Epsom to gorzka lub angielska. Pod tymi wszystkimi określeniami kryje się siarczan magnezu, czyli sól kwasu siarkowego i magnezu. Ten nieorganiczny związek chemiczny znany jest ze swoich prozdrowotnych właściwości.
Sól Epsom w pielęgnacji
Siarczan magnezu jest nieocenionym wsparciem w pielęgnacji skóry i włosów. Można stosować go np. w formie maseczki, peelingu lub mgiełki. Związek ten między innymi reguluje wydzielanie sebum, pomaga zapobiegać nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów oraz wspiera leczenie łupieżu. Dzięki swojemu przeciwzapalnemu działaniu jest także przydatny w walce z trądzikiem i niedoskonałościami. Świetnie poradzi sobie także z usuwaniem resztek produktów do stylizacji. Sól Epsom pomaga też zmiękczyć zrogowaciały naskórek, wspiera oczyszczanie skóry na całym ciele oraz działa przeciwgrzybicznie i antybakteryjnie.
Kąpiele w soli Epsom
Sól angielska wspiera także cały układ ruchu. Kąpiel solankowa pomaga rozluźnić mięśnie po treningu i pozwala zminimalizować ból oraz obrzęk. Wspiera także gojenie się drobnych ran i stłuczeń oraz wspomaga regenerację całego organizmu. Będzie także doskonałym wyborem dla osób, które zmagają się z nadmierną potliwością.
Kąpiel z dodatkiem soli Epsom to także idealny sposób na relaks i regenerację po wyjątkowo intensywnym dniu. Już zaledwie 20-30 minutowy odprężający rytuał pomoże zredukować stres, obniżyć ciśnienie krwi i ukoić układ nerwowy.
Przeciwwskazania do zabiegów z solą Epsom
Mimo wielu prozdrowotnych właściwości sól Epsom nie jest wskazana dla wszystkich. Zabiegów z jej dodatkiem powinny unikać osoby cierpiące m. in. na choroby nerek, niedociśnienie tętnicze i hipermagnezemię.
Autor wpisu:
Justyna Żukowska-Bodnar - Doradca ds. SPA
Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.
form.successMessage