Złuszczanie naskórka przy użyciu substancji chemicznych i ich dobroczynne właściwości były znane już w starożytności i stosowane w postaci kąpieli w kozim mleku czy okładów z mocznika lub z kwasów owocowych.
Peeling chemiczny polega na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Substancjami używanymi do peelingów chemicznych są przede wszystkim kwasy owocowe, takie jak alfa-, beta-, polihydroksykwasy (m. in. kwas glikolowy, kwas mlekowy, kwas salicylowy), kwas trójchlorooctowy czy fenol.
Jak działają kwasy?
Kwasy zwiększają odległość między komórkami w warstwie rogowej naskórka i osłabiają wiązania pomiędzy nimi. W wyniku tego procesu dochodzi do odrywania zarówno pojedynczych komórek martwego naskórka, jak i całych ich skupisk. W zależności od zastosowanego kwasu będzie on wpływał na elastyczność i nawilżenie skóry, regulację wydzielanego sebum czy ujednolicenie kolorytu.
Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z kuracji kwasami zapraszamy do naszego Mineral SPA na zabiegi: Sublime Skin Acti-Lift, Skin Regimen, Piękno z papryki lub Czarodziejski Ogród.
Autor wpisu:
Justyna Żukowska - Manager SPA
Od 14 lat związana z branżą kosmetyczną. Od 8 lat zajmuje się produkcją kosmetyków na rynek detaliczny i profesjonalny. W latach 2008-2012 Dyrektor ds. rozwoju i wdrożeniowiec marki Organique. Współwłaścicielka marki MomMe Mother & Baby Natural Care. Wykładowca i pedagog, który regularnie uczestniczy w największych imprezach branżowych na świecie, tropiąc nowinki, które mogłaby wykorzystać w swojej codziennej pracy. Prywatnie eko freak, który z dokładnością detektywa analizuje składy wszystkich kosmetyków, które wpadną w jej ręce. W wolnej chwili eksperymentuje w kuchni i wykorzystuje każdy centymetr kwadratowy przestrzeni swojego ogrodu. W Cottoninie od 2012 r.
Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.
form.successMessage